Keçi Boynuzu Pekmezi Nasıl Yapılır

Şifalı bitkiler alanından keçi boynuzu pekmezi nasıl yapılır konusunda bilgiler vermek için size bu yazıyı yazmaya karar verdik. Bir çok yerde aranan ama bulunamayan bu konu sizlere özgünce sitesinden yararlanarak hazırlanmıştır. Şifalı bitkilerden keçi boynuzu bir çok derde deva olma özelliğiyle tanınmaktadır. Şimdi gelelim bu pekmez nasıl yapılır sorusunun cevabına.

  • Öncelikle güzelce yıkadığınız keçi boynuzlarını bir takoz vasıtasıyla güzelce ezin.
  • Ezdiğiniz bu malzemeyi bir kaba koyarak üzerine bir iki parmak çıkacak kadar su ilave edin.
  • Bu karışımı üzerini bez ile kapatarak 3 gün süre ile bekletin.
  • Keçi boynuzu karışımını güzelce süzerek posasını ayrın.
  • Çıkan sıvıyı bir kapta güzelce kaynatın.
  • Kaynatılan şerbetin kıvamını bir kaşıkta soğutarak test edin.

Yapmış olduğunuz bu pekmezin biraz daha iyi olması için bir kese içersinde beyaz killi toprak koyarak kaynatırsanız pekmezinizin kalitesi daha güzel olacaktır. Sizelere özgünce sitenini yatdımı ile keçi boynuzu pekmezi nasıl yapılır soruna maddeler halinde cevap vermiş bulnuyoruz. Sitenin orjinal adresine aşağıdaki link yardımıyla ulaşabilirsiniz.  Yapmış olduğunuz keçi boynuzu pekmezini afiyetle ve şağlıkla yiyebiliriniz. Doğadan gelen şifa çoğu zaman başka bir kaynaktan bulamaycağınız kadar değerlidir. Sizlere bu yazımızda keçi boynuzu pekmezinin nasıl yapılıcağı konsunda bilgiler verdik. Daha sonraki yazılarımzda faydaları hakkında da yazılar yayınlayacağız. Türkçe yazılarımız yine bu bölüm altından şifalı bitkiler ve sağlık alanında da devam edecek. İşte yazının orjinal adresi:

http://ozgunce.info/keci-boynuzu-pekmezi-nasil-yapilir/

One Response to “Keçi Boynuzu Pekmezi Nasıl Yapılır”

  1. [...] hoş bir vücut hattına sahip olursunuz. Evinizde doğal olarak yapabileceğinizbu bileşimi keçi boynuzu pekmezi nasıl yapılır başlıklı yazımız aracılığı ile öğrenebilisiniz. Kendiniz bu yazımızdan kolayca nasıl [...]